ART / Oil paintings / Oil painting 14052002

nr 1405 2002

Maja Holtermann-Bergh

(1899-1993), Sverige

Maja Holtermann-Bergh (1899-1993), Sweden. Stilleben med bloster och snäckor. Signed, dated -41. Oil on canvas, 46, 5x41, 5 cm, yttermått inklusive ram: 46x40 cm,

OIL PAINTING, Stilleben med blomster och snäckor. Signerad, daterad -41. Olja på duk, 46,5x41,5 cm, yttermått inklusive ram: 46x40 cm

Maja Holtermann-Bergh, Swedish painter, born 1899, dead 1993.

Yes

1000

SEK 700

Monday June 21 2021
at 19:45:44

8/6 17:07:38 1      Vinnande bud

  • Thema-auction
  • Jun 21

Kvinnliga konstnärer

Read more about Kvinnliga konstnärer

  • Artist/Designer

Maja Holtermann-Bergh

Read more about Maja Holtermann-Bergh